Етнографічний музей ДНЗ №26

 
Сьогодні назріла потреба для вихователів і батьків глибоко вивчати українську етнопедагогіку, відновити народне виховання дітей з метою збереження нації, забезпечення духовної єдності поколінь.
Не випадково в народі кажуть: «Якщо твої плани розраховані на рік – сій жито, якщо твої плани розраховані на десятиліття – саджай дерева, якщо твої плани розраховані на віки – виховуй дітей. 
Усе починається в дошкільному віці. Саме в дитинстві формується уявлення про довкілля, накопичуються знання та закладаються основи духовності, моралі.
Тому у 2007 році силами педагогічного колективу та батьківської громади започаткував свою роботу музей «Скарби Поділля», який постійно оновлюється та поповнюється.
Серед організаційних форм навчально-виховної роботи перевагу надаємо організації екскурсій та екскурсій-оглядів, тематичним та інтегрованим заняттям, святам, розвагам, гурткам тощо.
Усвідомлюючи  загальну мету виховання, а саме – сприяння відродженню національної свідомості, духовності дорослих та формування цих основ в дитинстві – колектив закладу передбачає такі основні завдання:
  • Розбудова національного дошкільного закладу;
  • Поліпшення культури українського родинного виховання;
  • Формування у дітей гуманістичної моралі, етичної культури у тісній взаємодії родинного та суспільного виховання;
  • Забезпечення єдності поколінь.