Музейна кімната ДНЗ №17

Головною метою роботи педагогічного колективу ДНЗ №17 є виховання культурної творчої особистос­ті, яка сприймає, цінить, втілює в життя принципи добра і краси. Задля успішної реалізації цієї мети ми вирішили  створити влас­ний музей, щоб і наші вихованці, і їхні батьки наблизилися до музейної царини, захопилися цим дивовижним світом. На нашу пропозицію про співпрацю відгукнулися батьки наших вихованців і почалася плідна робота. Саме разом з батьками на сьогодні в нашому дошкільному закладі створено музейну народознавчу кімнату «Світлиця».

Звичайно, наша музейна кімната не може похвалитися багатством експонатів, зате всі вони близькі і добре знайомі дітям. Саме побуту українців ми присвятили експозицію свого музею. Звісно, в умовах дитячого садка створити справжній музей немає змоги: бракує оригінальних експонатів, відсутня охорона й музейні працівники. Тому ми облаштували невеличкий музей, який розмістили в окремому  коридорі.

З метою формування в дітей єдності пізнавального, естетичного та дієвопрактичного компонентів особистості,   педагоги нашого  закладу постійно проводять  з вихованцями  заняття з використанням експонатів музейної кімнати, екскурсії, свята, народні ігри, в переддень народних свят -  театралізовані вистави, розваги, конкурси тощо. Дуже цін­ними й результативними  ми вважаємо творчі зустрічі педагогів та дітей з народними уміль­цями, які провели для дітей різних вікових груп різноманітні  майстер-класи по виготовленню ляльки-мотанки, виготовленню писанок, декоративному розпису глиняного посуду та площинних паперових форм.

Наш музей залюбки відвідують не лише вихованці дошкільного закладу та їхні батьки, але, учні початкових класів загальноосвітньої школи №20, що розміщена поряд. Полюбивши й засвоївши цінності музейного простору надалі діти стануть вдячними  відвідувачами музейних залів, інтелігентними, добре вихованими, а отже освіченими людьми.

Ці ляльки-мотанки нашому міні-музею подарувала майстриня Іщук Валентина і провела майстер-клас для педагогів нашого закладу. Тому зараз у кожній групі нашого садочка можна побачити таке диво, виготовлене руками вихователів.

Вихованці старших груп можуть із простих ниточок зробити ось таку  українську лялечку, яка одвічно була частинкою життя нашого народу і сьогодні не втратила своєї актуальності. Немає сумніву, що повернувшись додому, діти знову залюбки гратимуться своїми Барбі чи іншими сучасними іграшками. Але враження від власноруч створеної лялечки залишаться в серці назавжди. Можливо, минуть роки, і цей образ надихне наших малят на щось важливе в житті.

З метою формування у старших дошкільників уявлень про оформлення традиційної української садиби,  у цьому році ми започаткували створення інтер’єру українського подвір’я, над виготовленням елементів якого колектив працюватиме протягом 2013-2014 навчального року.